Odblask może uratować życie - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odblask może uratować życie

Data publikacji 15.10.2019

O tym, że odblask może uratować życie po raz kolejny przypominali suwalscy policjanci. W tym roku działania suwalskiej Policji wsparł Wójt Gminy Wiżajny, który przekazał ponad 100 elementów odblaskowych, promujących bezpieczne zachowania na drodze.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach od lat prowadzi działania profilaktyczne, ukierunkowane na szeroko rozumiane bezpieczeństwo. W tym roku działania suwalskiej Policji wsparł Wójt Gminy Wiżajny, który przekazał ponad 100 odblasków, promujących bezpieczne zachowania. W ubiegłym tygodniu odbyło się uroczyste przekazanie tych elementów odblaskowych, które trafiły do najmłodszych niechronionych uczestników ruchu drogowego z terenu gminy Wiżajny.

Przypominamy, że nowelizacja Prawa o ruchu drogowym wprowadziła od dnia 31 sierpnia 2014 roku zmiany, polegające na tym, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych.

Obecna aura pogodowa ma to do siebie, że coraz szybciej zapada zmrok, a jesienne szarówki powodują, iż ubrani w ciemną odzież piesi są słabo widoczni dla kierowców. Po założeniu odblasków stajemy się widoczni nawet z odległości 150 metrów. Jadący pojazdami kierowcy widzą nas szybciej i mogą ominąć z bezpieczną odległością.

Bądź widoczny - noś odblaski!


 

  • Policjanci plus kilka innych osób stoją w pomieszczeniu przed grupą dzieci, siedzących na podłodze.
  • Policjant wręcza elementy odblaskowe uczniom
  • Policjantka wręcza elementy odblaskowe dzieciom