OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIEROWCY - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIEROWCY

Data publikacji 09.03.2020

Mieszkańcy Olecka, wczoraj przed południem, uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Jak się okazało 57-latek prowadził samochód mając 2,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Policja przypomina "Piłeś - Nie jedź!"

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, wczoraj przed 12.00, otrzymał informacje o ujęciu kierującego przez innych uczestników ruchu. Zgłaszający dodali, że mężczyzna prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Do obywatelskiego "zatrzymania" kierowcy doszło na terenie gminy Suwałki. Mieszkańcy Olecka podejrzewając, że  kierowca renault jest pod wpływem alkoholu, uniemożliwili mu dalszą jazdę. Jednocześnie o całym zajściu powiadomili Policję. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali funkcjonariusze z suwalskiej "drogówki". Jak się okazało, mężczyzna rzeczywiście był nietrzeźwy. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem 57-latka zajmie się sąd.

Od początku 2020 roku, suwalscy policjanci zatrzymali już 17 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują więc o przestrzeganie przepisów prawa.