Policyjne motocykle wyruszyły na drogi - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne motocykle wyruszyły na drogi

Data publikacji 24.04.2020

Ładna pogoda i polepszające się warunki drogowe sprawiły, że fani dwóch kołek pojawili się na naszych drogach. Suwalscy mundurowi również wsiedli na policyjne motocykle i ruszyli w patrole. W rozpoczynającym się sezonie pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!

Wyższa temperatura oraz słoneczne dni sprawiły, że na drogach naszego miasta i powiatu pojawili się miłośnicy jednośladów. Można więc uznać, że rozpoczął się sezon rowerowy i motocyklowy. Mundurowi z suwalskiej drogówki również wsiedli na policyjne motocykle  i ruszyli w patrole. Będą oni czuwać nad bezpieczeństwem na naszych drogach, ze szczególnym zwróceniem uwagi na kierujących jednośladami.

Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo, zwłaszcza teraz na początku sezonu. Nad ranem zdarzają się jeszcze przymrozki. W niektórych miejscach na drodze może być ślisko. Kierowcy samochodów dopiero przyzwyczajają się do większej liczby jednośladów na drodze. To wszystko, w połączeniu z brakiem należytej ostrożności i wyobraźni, może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

Apelujemy do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów, rowerzystów i spoglądali w lusterko.

Kierującym jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. W szczególności apelujemy, aby unikali brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości.

Przypominamy również, że jazda motocyklem wymaga nie tylko zdrowego rozsądku i umiejętności, ale i posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania.

  • Policjanci WRD w patrolu na motocyklach
  • Policjanci WRD w patrolu na motocyklach
  • Policjant WRD w patrolu na motocyklu, w maseczce