Policjantka poza służbą zatrzymała nietrzeźwego rowerzystę - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Policjantka poza służbą zatrzymała nietrzeźwego rowerzystę

Data publikacji 15.05.2020

Policjantka z suwalskiej patrolówki, w czasie wolnym od służby, zatrzymała nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Teraz nieodpowiedzialny 55-latek odpowie za popełnione wykroczenie.

Wczoraj po 21, dyżurny suwalskiej Policji otrzymał zgłoszenie od policjantki z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Z informacji wynikało, że ujęła rowerzystę, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło w Suwałkach, przy ulicy Bulwarowej. Uwagę jadącej swoim autem policjantki, przebywającej na wolnym, zwrócił rowerzysta. Mężczyzna jechał drogą dla rowerów, co chwila wjeżdżając na chodnik, a nawet w pobliskie ogrodzenia. W pewnym momencie cyklista przewrócił się. Policjantka natychmiast zatrzymała swoje auto i uniemożliwiła dalszą jazdę rowerzyście. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu.

Policjanci z drogówki, którzy przyjechali na miejsce, sprawdzili stan trzeźwości 55-latka. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia interweniującej funkcjonariuszki. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialny rowerzysta odpowie za popełnione wykroczenie.