ZA SZYBKO W TERENIE ZABUDOWANYM - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

ZA SZYBKO W TERENIE ZABUDOWANYM

Data publikacji 04.06.2020

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Konta nieodpowiedzialnych kierujących zasiliły również punkty karne. Miejsca, w których przeprowadzano kontrolę drogową, zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Tylko wczoraj policjanci z suwalskiej "drogówki" zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Miejsca, w których przeprowadzano kontrolę drogową zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierujących został zatrzymany do kontroli drogowej tuż po 15.00 w Bakałarzewie. 49-latek jechał w obszarze zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h. Kolejni "piraci drogowi" zostali skontrolowani przez mundurowych w godzinach wieczornych, na ulicy Reja w Suwałkach. 51-latek jechał volsvagenem z prędkością 101 km/h, natomiast 24-letni kierowca audi 105 km/h.

Nieodpowiedzialni kierujący stracili prawa jazdy, a ich konta zasiliły punkty karne.

Pomimo licznych, policyjnych apeli o zachowanie rozwagi na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów. Od początku roku, suwalscy policjanci ujawnili niemal 3 tysiące przekroczeń prędkości, w tym 19 przypadków przekroczenia prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.