#niezaWODNYratownik – piknik edukacyjny - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

#niezaWODNYratownik – piknik edukacyjny

Data publikacji 02.07.2020

Liczne dzieci, które uczestniczyły wczoraj w pikniku #niezaWODNYratownik w Szelmencie, nie mogły narzekać na nudę. Wszystko za sprawą służb, które zorganizowały liczne atrakcje w ramach „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Policjanci wraz z ratownikami udzielali porad i apelowali o rozsądek podczas kąpieli wodnych i w czasie wakacji.

Wczoraj, na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szelmencie, suwalscy policjanci, strażacy i ratownicy zorganizowali piknik edukacyjny. Do udziału zaprosili turystów wypoczywających nad jeziorem Szelment.

Piknik edukacyjny  #niezaWODNYratownik wpisuje się w ogólnopolską akcję informacyjną "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Jego celem było zwrócenie uwagi na problematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa nad wodą. W realizacji tego przedsięwzięcia policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach wspierali: strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach, Suwalski WOPR i funkcjonariusze z Placówki straży Granicznej w Rutce Tartak i inne podmioty odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa nad wodą. Podczas spotkania omówiono tematy związane bezpośrednio z zagrożeniami występującymi podczas wakacji. Wyjaśniono zasady bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku nad wodą, w tym zasady bezpiecznej kąpieli oraz uprawiania sportów wodnych. Ponadto funkcjonariusze przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zachęcali do noszenia elementów odblaskowych. 

  • dzieci przy stoisku profilaktycznym policji
  • dzieci na policyjnej łódce
  • policjant rozmawia z dziećmi
  • dzieci przy stoisku straży granicznej
  • Ratownik WOPR podczas prelekcji z dziećmi
  • stoisko profilaktyczne