Kolejni nietrzeźwi kierujący - zatrzymani - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Kolejni nietrzeźwi kierujący - zatrzymani

Data publikacji 30.07.2020

Suwalscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nietrzeźwych kierujących. Policjanci przypominają, że nietrzeźwi na drogach stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

Wczoraj trzech nieodpowiedzialnych kierowców zostało wyeliminowanych z ruchu drogowego. Pierwszy z nich, to kierowca skutera, który został zatrzymany do kontroli drogowej w Rutce Tartak, po 13.00. Jak się okazało, 47-latek kierował pojazdem mając ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Podczas kontroli okazało się, że kierowca miał też cofnięte uprawnienia do kierowania. Kolejnym nietrzeźwym kierującym był 33-latek. Suwalscy policjanci, po 17.00, w Wiżajnach, zatrzymali kierującego motorowerem. Podczas kontroli drogowej, funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że miał on prawie promil alkoholu w organizmie. Natomiast kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu, w Suwałkach. Minionej nocy, po 22.00, na ulicy Kościuszki, policjanci zauważyli forda, który jechał bez włączonych świateł i wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Policjanci natychmiast zatrzymali auto do kontroli i uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 23-letni kierujący fordem miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Okazało się też, że pojazd, którym kierował mężczyzna nie był dopuszczony do ruchu. Teraz cała trójka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwi na drogach stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.