Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie pieszych. Suwalscy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę

Data publikacji 10.11.2020

Wczoraj na suwalskich ulicach doszło do dwóch potrąceń na przejściach dla pieszych. Obaj kierowcy stracili prawa jazdy. Mundurowi przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności zarówno przez kierujących jak i pieszych.

Wczoraj w Suwałkach doszło do dwóch potrąceń na przejściach dla pieszych. Do pierwszego doszło około 6.30 rano, na oznakowanym przejściu, na ulicy Reja. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca mazdy wyprzedzając tuż przed przejściem autobus, potrącił przechodzącego 33 latka. Mężczyzna trafił na badania do szpitala. Drugie potrącenie miało miejsce na ulicy 24 Sierpnia, tuż po 17. W tym przypadku kierujący fordem nie zachował szczególnej ostrożności i potrącił 18 latka przechodzącego przez przejście.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Kiedy zaczyna brakować wyobraźni i zdrowego rozsądku dochodzi do poważnych i niejednokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie.

Pamiętajmy!

Pieszy jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Dlatego tak samo jak kierowca, musi być skoncentrowany i dla własnego bezpieczeństwa stosować zasadę ograniczonego zaufania. Nieprzestrzeganie lub lekceważenie przepisów ruchu drogowego, brak wyobraźni zarówno u pieszych, jak i kierowców czy brawura - to najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem pieszych.