Kolejni nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Kolejni nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu

Data publikacji 12.11.2020

Suwalscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych 3 nietrzeźwych kierowców. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pomimo licznych apeli nadal część kierowców wsiada za kierownicę po alkoholu. Tylko wczoraj, na terenie powiatu suwalskiego, policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie".

Pierwszy z nich wpadł w ręce mundurowych o godzinie 9. Policjanci z suwalskiej drogówki zatrzymali do kontroli 55 latka kierującego citroenem w miejscowości Sobolewo. Podczas kontroli auta okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w jego organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierowca, również 55 latek, został zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Wojska Polskiego. Badanie stanu trzeźwości kierującego golfem wykazało niemal promil alkoholu w jego organizmie.

Nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się również 36 letni kierowca skody. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj po godzinie 19 przez policjantów z Posterunku Policji w Filipowie. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2,7 promila alkoholu w jego organizmie.

Wszyscy kierowcy, którzy posiadali uprawnienia do kierowania, stracili je.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.