Przekroczył prędkość i był nietrzeźwy - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Przekroczył prędkość i był nietrzeźwy

Data publikacji 16.12.2020

Policjanci z suwalskiej "drogówki" zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renault, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Jak się okazało nie było to jego jedyne przewinienie 38-latka. Mężczyzna wsiadł za kierownicę na podwójnym gazie. Miał w organizmie blisko 1,6 promila alkoholu. Teraz jego dalszym losem zajmie się teraz sąd.

Policjanci suwalskiej ,,drogówki”, dziś po północy, w Dubowie na drodze krajowej nr 8 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renault, który przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 30 kilometrów na godzinę. Jak się okazało, siedzący za kierownicą mężczyzna był nietrzeźwy. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 38- latek miał blisko 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Sąd może również w stosunku do niego orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują o rozsądek na drodze oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.