Kolejni nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Kolejni nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu

Data publikacji 04.01.2021

W pierwszy dzień Nowego Roku suwalscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 3 nietrzeźwych kierowców. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pomimo licznych apeli nadal część kierowców wsiada za kierownicę po alkoholu. Tylko w pierwszy dzień roku, na terenie powiatu suwalskiego, policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie".

Jeszcze przed południem policjanci z suwalskiej drogówki, w Suwałkach, przy ulicy Utrata, zatrzymali do kontroli 21 latka, kierującego audi, a chwilę po nim- 19-latka, kierującego toyotą. Od obu mężczyzn policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u pierwszego z nich prawie 1 promil alkoholu w organizmie, a u drugiego- niemal 0,7 promila.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej po 22 na terenie gminy Raczki. Badanie stanu trzeźwości kierującego golfem wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, wyszło na jaw, że 30-latek ma cofnięte uprawnienia kategorii B do kierowania pojazdami.

Kierowcy, którzy posiadali uprawnienia do kierowania, stracili je.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.