Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Suwalscy dzielnicowi rozmawiają o bezpieczeństwie

Data publikacji 23.10.2017

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, w ramach projektu „Dzielnicowy bliżej nas”, kontynuują spotkania ze społecznością lokalną, jak też z instytucjami zajmującymi się bezpośrednio i pośrednio bezpieczeństwem i porządkiem publicznym. W trakcie spotkań mundurowi poznają oczekiwania społeczeństwa, ale też przekazują wiedzę o bezpiecznych zachowaniach w codziennych sytuacjach i propagują "Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa". Przypominają też o programie „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacji „Moja Komenda”.

W miniony piątek dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach spotkali się z mieszkańcami miasta podczas zebrania otwartego w Zespole Szkół Nr 10 w Suwałkach, przy ul. Antoniewicza 5 w Suwałkach.

Przewodnim tematem wizyty było bezpieczeństwo mieszkańców oraz propagowanie idei Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako istotnego elementu w zarządzaniu bezpieczeństwem publicznym. Słuchacze dowiedzieli się m.in. w jaki sposób działa aplikacja i czemu służy to policyjne narzędzie oraz w jaki sposób można nanieść na mapę internetową miejsca zagrożone przestępczością, bądź innymi niepożądanymi zjawiskami.

Policjanci, wychodząc naprzeciw użytkownikom mediów komórkowych, proponowali szybkie i proste w obsłudze rozwiązanie, jakim jest aplikacja „Moja Komenda”, dzięki której każdy bez problemu odnajdzie najbliższą jednostkę Policji oraz swojego dzielnicowego z jego numerem telefonu.

Spotkanie było też doskonałą okazją do tego, aby mundurowi mogli porozmawiać z przybyłymi na zebranie rodzicami o tematyce związanej z bezpieczeństwem podczas korzystania przez ich dzieci z sieci internetowej. Zwrócono uwagę dorosłych na zagrożenia związane ze zjawiskiem cyberprzemocy oraz na niebezpieczeństwa wynikające z niewłaściwego korzystania z Internetu. Przypomniano słuchaczom że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Zwrócono uwagę, że od ukończenia 13 roku życia dzieci ponoszą już odpowiedzialność prawną za swoje czyny, ale i przed 13 rokiem życia o zachowaniach niezgodnych z prawem, czyli o demoralizacji, Policja informuje sąd

Na koniec spotkania przekazano kontakt do specjalistów, zajmujących się cyberprzemocą (telefon nr 116 111).


 

Powrót na górę strony