Był pijany, nie miał odblasków i szedł krajową 8 - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Był pijany, nie miał odblasków i szedł krajową 8

Data publikacji 21.02.2018

O dużym szczęściu może mówić 25-latek, którego w nocy na drodze krajowej nr 8 zauważył kierowca ciężarówki i poinformował o tym fakcie suwalskich policjantów. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Nie posiadał też żadnych elementów odblaskowych.

Dzisiaj, w nocy, około godz. 00.30 do policjantów kontrolujących drogę krajową nr 8 podjechał kierowca samochodu ciężarowego.  Przekazał on mundurowym informacje, że w miejscowości Szwajcaria drogą krajową numer 8 idzie pijany mężczyzna. Dodał, że swoim zachowaniem człowiek ten zmusił go do gwałtownego hamowania, w celu uniknięcia zderzenia. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie zauważyli mężczyznę, idącego jezdnią i nie posiadającego na sobie żadnych elementów odblaskowych. Dodatkowo, od osoby tej wyczuwalna była woń alkoholu. Z uwagi na stan w jakim znajdował się 25-latek oraz fakt, iż jego zachowanie zagrażało bezpieczeństwu jego oraz innych osób, mieszkaniec Suwałk został umieszczony w pomieszczeniu dla osób nietrzeźwych. Jak tylko mężczyzna wytrzeżwieje odpowie za popełnione wykroczenie drogowe.

Suwalscy policjanci przypominają, że od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu, po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.