Zadbajmy o bezpieczny sezon motocyklowy - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zadbajmy o bezpieczny sezon motocyklowy

Data publikacji 06.04.2018

Ładna pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

Coraz cieplejsze dni i słoneczna pogoda sprawiają, że na naszych drogach pojawili się motocykliści. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów, w konfrontacji z samochodem, zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i kaski ochronne. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

Warto, aby każdy kto wsiada na motocykl uzmysłowił sobie, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną ryzykownych zachowań, bowiem przekraczając, zwłaszcza znacznie, dopuszczalne prędkości, czy jadąc slalomem pomiędzy pojazdami, motocyklista nie daje szans kierowcom samochodów na ich dostrzeżenie.

W 2017 roku na terenie miasta i powiatu suwalskiego odnotowano 62 wypadki drogowe. W 8 uczestniczyli motocykliści. Jeden z nich, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę jazdy i życzliwość. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg.