„Kaskadowy pomiar prędkości” - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kaskadowy pomiar prędkości”

Data publikacji 19.04.2018

Suwalscy policjanci prowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”, ale przede wszystkim zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Dzisiaj (19.04.18) suwalscy policjanci prowadzą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania rozpoczęły się o godzinie  6.00 i będą trwały do 22.00. Funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach  kaskadowy pomiar prędkości prowadzą na drodze krajowej nr 8.

Podczas policyjnych działań mundurowi będą czuwali nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów oraz zasad drogowych, będą sprawdzali prędkość z jaką poruszają się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty. Policjanci ruchu drogowego wykorzystają do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazd wyposażony w wideorejestrator. Celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”, ale przed wszystkim zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Apelujemy do kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków panujących na drodze. Pamiętajmy rozsądek i przestrzeganie zasad prawa o ruchu drogowym mają wpływ na bezpieczeństwo na drogach.