„Patrz w lusterka –motocykle są wszędzie” - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Patrz w lusterka –motocykle są wszędzie”

Data publikacji 23.04.2018

,,Patrz w lusterka- motocykle są wszędzie " pod takim hasłem przebiegła wczorajsza akcja zorganizowana przez Suwalski Klub Motocyklowy Niedźwiedzie Północy. Wspólne działania policjantów ruchu drogowego i motocyklistów odbyły się w celu poprawy bezpieczeństwa przed nadchodzącym sezonem motocyklowym.

Przeprowadzona wczoraj akcja miała charakter ogólnopolski. W centrum Suwałk kierowcy mogli spotkać policyjny patrol ruchu drogowego, którym towarzyszyli motocykliści. Ponieważ motocykle poruszają się szybciej i są słabiej widoczne w lusterkach niż samochody, organizator akcji, chciał zwrócić uwagę na konieczność korzystania ze wstecznych lusterek. To  bardzo ważne szczególnie wiosną, kiedy na drogach pojawia się więcej jednośladów. Jedno zerknięcie w lusterko może ocalić czyjeś życie lub zdrowie. Celem akcji było także propagowanie zgodnych z prawem, kulturalnych zachowań na drodze, przy jednoczesnym wskazaniu zagrożeń i skutków brawurowej jazdy jednośladem.

W trakcie działań członkowie Suwalskiego Klubu Motocyklowego za zgodą zatrzymanych kierowców, we wskazanych przez nich miejscach naklejali na samochody specjalne naklejki o treści ,,Patrz w lusterka – Motocykle są wszędzie”.