Trwają działania „Bezpieczny Weekend Majowy” - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwają działania „Bezpieczny Weekend Majowy”

Data publikacji 02.05.2018

Długi weekend dla suwalskich policjantów oznacza wzmożone działania nad zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu. Policjanci drogówki sprawdzają trzeźwość kierujących i stan techniczny pojazdów. Funkcjonariusze reagują na każde przypadki łamania prawa oraz pomagają w bezpieczny dotarciu do celu. Apelujemy o zachowanie ostrożności i bezwzględne przestrzeganie przepisów.

 „Bezpieczny Weekend Majowy” to działania, w które prowadzą policjanci drogówki. Policyjne działania rozpoczęły się w miniony piątek o godzinie  6:00 i będą trwały do 6 maja do godziny 22:00. W ich trakcie mundurowi sprawdzają czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Funkcjonariusze kontrolują także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych.

Podczas pięciu pierwszych dni prowadzonych działań na drogach suwalszczyzny nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i bezwzględne przestrzeganie przepisów.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od m.in. naszej kultury jazdy, szeroko rozwiniętej wyobraźni oraz przewidywania.