Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwych kierowców, kórzy spowodowali kolizje

Data publikacji 14.05.2018

Trzech nietrzeźwych sprawców kolizji zatrzymali w weekend policjanci z suwalskiej drogówki. 19-letni kierowca daewoo jechał za szybko i dachował. Miał 0,8 promila alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Z kolei 18-latek kierujący toyotą uderzył w ciężarówkę a następnie w ogrodzenie. Ten "wydmuchał" 1,49 promila. Natomiast 46-latek jazdę skończył w rowie, miał 1,15 promila. Dalszym losem nieodpowiedzialnych kierujących zajmie się sąd.

W piątek wieczorem  policjanci suwalskiej drogówki interweniowali w Bakałarzewie, gdzie doszło do kolizji. Kierujący daewoo wskutek nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i dachował. 19-letni mieszkaniec Suwałk był pijany. Miał  0,8 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu jego danych w systemach policyjnych okazało się, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Z kolei w nocy z piątku  na sobotę,  policjanci otrzymali zgłoszenie, o zdarzeniu drogowym na ulicy Utrata w Suwałkach. Funkcjonariusze ustalili, że 18-letni kierujący toyotą nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył najpierw w ciężarówkę a następnie w ogrodzenie. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,49 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast w sobotni wieczór, kierujący renault, w miejscowości Wiatrouża stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. 46-latek był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,15 promila alkoholu w organizmie.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Policjanci przestrzegają przed kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu. Pijany kierowca stwarza zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Apelują również o rozsądek, zachowanie ostrożności oraz o ograniczone zaufanie względem innych użytkowników dróg.