Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

41 Finał Wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla gimnazjów 2018 - zakończony

Data publikacji 18.05.2018

Zakończył się tegoroczny 41 Wojewódzki Turniej BRD dla gimnazjów. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół reprezentujący Szkołę Podstawową w Krasnopolu. Z kolei indywidualnie najlepszym zawodnikiem tej niecodziennej rywalizacji okazała się uczennica tej samej placówki – Sandra Olszewska. Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Polski Związek Motorowy, natomiast partnerami partnerami przedsięwzięcia: Policja, Kuratorium Oświaty, a także WORD-y w Białymstoku, Łomży i Suwałkach. Niniejsza inicjatywa wpisuje się także w projekt Komendy Głównej Policji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Wczoraj, w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Suwałkach, odbył się 41 Finał Wojewódzki Turnieju BRD w kategorii gimnazjów, w którym udział wzięło 16 trzyosobowych drużyn z terenu całego naszego województwa. Uczniowie musieli rozwiązać 2 testy zawierające zagadnienia związane z przepisami ruchu drogowego. Zawodnicy mielio równiez do pokonania specjalnie przygotowany rowerowy tor przeszkód, połączyć teorię z praktyką i zademonstrować swoje umiejętności na terenie profesjonalnego miasteczka ruchu drogowego oraz wykazać się w dziedzinie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Do 41 Finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów Szkół Podstawowych i  Gimnazjów, który w tym roku odbędzie się w dniach 5-7 czerwca br. w Przelewicach zakwalifikowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Krasnopolu, w składzie:

- Dominik Gwiazdowski;

- Marcin Sosnowski;

- Sandra Olszewska.

Na drugim miejscu podium uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kaletniku, zaś na trzecim - uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Danówku.

Z kolei najlepszym zawodnikiem turnieju okazała się Sandra Olszewska.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a reprezentantom województwa podlaskiego w kategorii szkół podstawowych życzymy powodzenia w rywalizacji ogólnokrajowej.