SUWALSCY POLICJANCI ZATRZYMALI 6 NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

SUWALSCY POLICJANCI ZATRZYMALI 6 NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH

Data publikacji 30.07.2018

Suwalscy policjanci zatrzymali w miniony weekend sześciu nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 42-letni kierowca audi, który prowadził samochód mając ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Z kolei 39-latek jechał drogą jednokierunkową pod prąd mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Suwalscy mundurowi, w miniony weekend, zatrzymali 6 nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 42-latek, którego dzielnicowi z Posterunku Policji zatrzymali do kontroli drogowej wczoraj, w Bakałarzewie. Mężczyzna jechał audi mając ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało kierowca ten nie posiadał również prawa jazdy, gdyż stracił je właśnie za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu. Z kolei 39-latek, jadąc wczoraj mercedesem, tuż przed godziną 2.00 w nocy, jechał droga jednokierunkowa pod prąd. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ten miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Z ruchu drogowego został również wyeliminowany 31-letni kierowca motoroweru, który jechał ulicą Sikorskiego w Suwałkach. Badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Pięciu nieodpowiedzialnych kierowców straciło prawo jazdy. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozsądek na drodze, a także o ograniczone zaufanie względem innych użytkowników dróg.