OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIEROWCY - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIEROWCY

Data publikacji 02.11.2018

Suwalscy policjanci, po sygnale i odpowiedzialnej postawie suwalczanina zatrzymali wczoraj kierującego, który miał 2 promile alkoholu w organizmie i jechał bez uprawnień. Dzisiaj 39- latek usłyszał zarzut. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Pijani kierowcy nie mogą czuć się bezkarni. Coraz częściej nie tylko policjanci uniemożliwiają im dalszą jazdę, ale też odpowiedzialni świadkowie. Tak też było wczoraj. Po godzinie 11.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach został poinformowany, o obywatelskim ujęciu prawdopodobnie nietrzeźwego kierującego. Do zatrzymania doszło w miejscowości Okuniowiec. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Od 39-letniego kierowcy czuć było silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Szybka reakcja i właściwa postawa zgłaszającego pozwoliła wyeliminować z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę i zapobiec ewentualnej tragedii na drodze.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.