Bezpieczny internet w Starym Folwarku - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny internet w Starym Folwarku

Data publikacji 22.11.2018

Czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić oraz jakie są konsekwencje dla jej sprawców, to tylko część zagadnień poruszanych na zajęciach z młodzieżą przez policyjnych profilaktyków.

Przedstawiciele Wydziału Prewencji spotkali się wczoraj z uczniami Szkoły Podstawowej w Starym Folwarku w ramach działań (NIE)bezpieczny internet.

Podczas zajęć prelegenci zaznaczyli, że internet zapewnia wspaniałe możliwości do nauki i zabawy, ale podkreślili, że warto pamiętać o zagrożeniach, jakie są z nim związane. Przedstawiono takie niebezpieczeństwa jak: cyberprzemoc, niebezpieczne kontakty, szkodliwe treści, zagrożenie prywatności, przestępstwa internetowe, m.in. kradzież danych oraz problem uzależnienia od internetu. Wyjaśniono zagrożenia i przedstawiono sposoby na ich zapobieganie.

Podkreślono, że ofiary lub świadkowie cyberprzemocy powinny szukać wsparcia – porozmawiać z rodzicami, pedagogiem, wychowawcą, bądź inną osobą dorosłą. Razem łatwiej rozwiązać problem. Dobrym rozwiązaniem jest również kontakt ze specjalistami pod nr telefonu 800 100 100

Spotkanie było doskonałą okazją do tego, aby usystematyzować młodym ludziom ich wiedzę tak, żeby mogli bezpiecznie poruszać się w sieci.