Uczniowie z suwalskiej jedenastki z wizytą u policjantów - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uczniowie z suwalskiej jedenastki z wizytą u policjantów

Data publikacji 03.12.2018

Policjanci zawsze są otwarci na spotkania z dziećmi i młodzieżą. Tym razem gościli w suwalskiej komendzie Policji piątoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach. Najmłodsi mieli okazję zapoznać się z codzienną służbą mundurowych.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach odwiedziła grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach. Piątoklasiści mieli okazję z bliska poobserwować policjantów w trakcie ich służby oraz zapoznać się z zadaniami mundurowych, pełniących służbę w poszczególnych wydziałach.

Młodzi ludzie chętnie słuchali o służbie technika kryminalistyki. Policjant szczegółowo wyjaśnił im do czego służą przechowywane w walizce technika kryminalistyki zagadkowe przedmioty. Piątoklasiści poznali też podstawowe tajniki daktyloskopii.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z policyjnym psem służbowym oraz jego opiekunem. Policjant - przewodnik w sposób bardzo ciekawy opowiedział o tym, jak wygląda jego codzienna służba z czworonożnym partnerem. Zaprezentował także krótki pokaz posłuszeństwa.

Furorę wśród uczniów zrobiła nowoczesna strzelnica, gdzie funkcjonariusze, pod nadzorem instruktorów strzelań policyjnych, doskonalą swoje umiejętności.

Na zakończenie spotkania, uczniowie klasy V spotkali się z naczelnikami Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci opowiedzieli o służbie w swoim wydziale, a także zaprezentowali radiowozy, które mają na wyposażeniu.

Spotkanie było doskonałą okazją do tego, aby przypomnieć dzieciom, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest posiadanie elementów odblaskowych na plecaku, czy na odzieży. W trakcie spotkania każdy uczeń otrzymał taki "odblask".