„Nie bądźmy obojętni” - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

„Nie bądźmy obojętni”

Suwalscy policjanci systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Napotkanym bezdomnym tłumaczą zagrożenia, jakie wynikają z wychłodzenia i namawiają do skorzystania z pomocy wyspecjalizowanych instytucji. Apelują również do mieszkańców o zwracanie szczególnej uwagi na osoby przebywające w warunkach zagrażających życiu.

Niska temperatura stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku oraz dla osób będących pod wpływem alkoholu. Dlatego suwalscy policjanci, podczas służby, systematycznie sprawdzają miejsca, w których przebywać mogą bezdomni. Pustostany, prowizoryczne altany czy ogródki działkowe to miejsca codziennie kontrolowane przez mundurowych.  Napotkane osoby bezdomne namawiają do skorzystania z pomocy instytucji, które pomogą przetrwać okres niskich temperatur. Wczoraj dzielnicowi w porę przyszli z pomocą 56-letniemu mężczyźnie, który mimo niskiej  temperatury leżał na ziemi w jednej z wiat śmietnikowych przy ul. Chopina w Suwałkach.

Apelujemy o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub ubranych niestosownie do pory roku. Zwracajmy szczególną uwagę na osoby starsze, bezdomne, nietrzeźwe. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, dzwoniąc pod telefon alarmowy 112.