Kolejni nietrzeźwi kierujący - zatrzymani - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nietrzeźwi kierujący - zatrzymani

Data publikacji 10.12.2018

Kolejnych nietrzeźwych kierujących zatrzymali suwalscy policjanci podczas minionego weekendu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 48-letni mężczyzna, który zdecydował się wsiąść za kierownicę mając ponad 3,1 promila alkoholu w organizmie.

W miniony weekend suwalscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierowców mundurowi wyeliminowali z ruchu w sobotę, około godziny 12.30 na ulicy Jana Pawła II w Suwałkach. Mundurowi zatrzymali 26-latka kierującego peugeotem. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że chwilę wcześniej był on  sprawcą kolizji na ulicy Utrata, gdzie uderzył w sygnalizator świetlny i odjechał z miejsca zdarzenia. Z kolei w niedzielę wieczorem policjanci ujawnili kolejnego nietrzeźwego kierującego na ulicy Noniewicza w Suwałkach. Tym razem  z ruchu drogowego został wyeliminowany 48-letni Suwalczanin, który zdecydował się na prowadzenie volkswagena mając ponad 3,1 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz dalszym losem nietrzeźwych  kierowców zajmie się sąd.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują o rozsądek na drodze oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.