NIE JESTEŚMY OBOJĘTNI - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIE JESTEŚMY OBOJĘTNI

Data publikacji 21.12.2018

Suwalscy policjanci wraz z innymi służbami i studentami pomagają potrzebującym, zwłaszcza teraz, gdy temperatury spadają poniżej zera. Mundurowi kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych, w podeszłym wieku, samotnych czy niezaradnych życiowo, aby zapobiec groźnym dla zdrowia i życia przypadkom wychłodzenia organizmu.

Okres zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych, bezdomnych, czy znajdujących się pod wpływem alkoholu. Suwalscy policjanci kontynuują działania na rzecz tej grupy ludzi. Przy niskich temperaturach mundurowi każdego dnia odwiedzają miejsca, gdzie mogą szukać schronienia przed zimnem osoby bezdomne. Dzielnicowi z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, wspólnie ze studentami ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa PWSZ w Suwałkach, realizując X edycję Studenckich Patroli Interwencyjnych, sprawdzają śmietniki, pustostany oraz miejsca gromadzenia się osób bezdomnych, czy nadużywających alkoholu, pod kątem ujawnienia potrzebujących pomocy i narażonych na zamarznięcie. Osobom bezdomnym oferowana jest pomoc. W zależności od zastanej sytuacji, jest to chociażby przewiezienie do miejsca, w którym jest ciepło, gdzie można zjeść ciepły posiłek  czy bezpiecznie spędzić noc. Celem działań jest zapobieganie groźnym dla zdrowia i życia przypadkom wychłodzenia organizmu.

Dzielnicowi wspólnie ze studentami z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach przekazują potrzebującym ciepłe czapki i szaliki z elementami odblaskowymi, pozyskane od organizacji pozarządowych.

Suwalscy policjanci apelują do mieszkańców miasta i powiatu o reakcję w przypadku ujawnienia osób, których zdrowie lub życie jest zagrożone z powodu wychłodzenia. Tego typu przypadki należy zgłaszać do ośrodków pomocy społecznej, do Policji pod numer 997 lub 112 bądź pogotowia ratunkowego pod numer 999.

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI! Jeden telefon może uratować czyjeś życie.