Bezpieczne ferie na Suwalszczyźnie - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie na Suwalszczyźnie

Data publikacji 31.01.2019

Dbanie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii jest dla policjantów zimowym priorytetem. Zagrożeń, z którymi mogą zatknąć się odpoczywający uczniowie jest wiele, dlatego też policjanci, wspólnie z przedstawicielami innych instytucji, spotykają się z dziećmi i ich opiekunami, by uświadomić im na co zwracać uwagę i czego się wystrzegać, by czas ferii minął spokojnie, radośnie i bezpiecznie.

Policjanci, wspólnie z przedstawicielami innych instytucji, odwiedzają młodych ludzi odpoczywających na Suwalszczyźnie. Rozmawiają o bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych oraz jak unikać niebezpiecznych sytuacji.

W tym tygodniu mundurowi, wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Suwałkach, odwiedzili dzieci na terenie OSiR, Szkoły Podstawowej Nr 11, ale też w Bursy Szkolnej i w Starego Folwarku. Szczególną uwagę zwrócono na niebezpieczeństwo zabawy na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Utrwalono też dzieciom znajomość numerów telefonów do służb ratowniczych i zasady ich zawiadamiania. W czasie spotkania poruszono też zagadnienia związane z zagrożeniem w Internecie. Często się bowiem zdarza, że młodzież, nie mając pomysłu na spędzenie wolnego czasu, przez wiele godzin przebywa w sieci. Podkreślono, że internet, mimo wielu zalet niesie również pewne zagrożenia, szczególnie dla najmłodszych jego użytkowników.

Przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Suwałkach omówili zasady zdrowego trybu życia oraz przypomnieli zasady profilaktyki grypy, natomiast funkcjonariusz Straży Granicznej zwróciła m.in. uwagę na bezpieczeństwo podczas podróży.

Działania będą kontynuowane do końca zimowego wypoczynku