NIELETNI SPOWODOWAŁ WYPADEK DROGOWY - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIELETNI SPOWODOWAŁ WYPADEK DROGOWY

Data publikacji 24.04.2019

Suwalscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego sprawcę wypadku drogowego. Badanie wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz 17-latek za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Dziś tuż po godzinie 3:00, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło chwilę wcześniej w miejscowości Moczydły. Policjanci we wskazanym rejonie zauważyli passata w rowie. Mundurowi ustalili, że kierowcą był 17-latek. Po przebadaniu okazało się, że miał ponad  promil alkoholu w organizmie. Najprawdopodobniej mężczyzna nie dostosował prędkości,  stracił panowanie nad autem i zjechał do przydrożnego rowu. Wyszło także na jaw, że kierowca w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz 17-latek za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci apelują o zachowanie rozwagi i trzeźwego umysłu. Siadając za kierownicę po alkoholu, narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego!  Apelujemy też o stanowcze reagowanie, gdy ktokolwiek zamierza kierować będąc pod wpływem alkoholu.