Wpadł, bo jechał zbyt szybko - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Wpadł, bo jechał zbyt szybko

Data publikacji 09.10.2020

Wczoraj policjanci z suwalskiej "drogówki" zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. Jak się okazało nie było to jego jedyne przewinienie ponieważ wsiadł za kierownicę na podwójnym gazie, miał bowiem w organizmie blisko 1,3 promila alkoholu. Teraz dalszym losem 27 latka zajmie się sąd.

Policjanci suwalskiej ,,drogówki”, wczoraj po południu, przy ulicy Utrata zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi, który przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym o ponad 20 kilometrów na godzinę. Jak się okazało, siedzący za kierownicą mężczyzna był nietrzeźwy. Wstępne badanie alkomatem wykazał, że 27 latek miał blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem suwalczanina zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Sąd może również w stosunku do niego orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują o rozsądek na drodze oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.