Siedmiu nietrzeźwych kierujących - zatrzymanych - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Siedmiu nietrzeźwych kierujących - zatrzymanych

Data publikacji 12.10.2020

Suwalscy policjanci, podczas minionego weekendu, zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 64 latek, który przysypiał za kierownicą. Mężczyzna zdecydował się prowadzić auto mając ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

W piątek, tuż przed 21, dyżurny suwalskiej jednostki Policji, otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym, który przysypia za kierownicą. Do wskazanej miejscowości Gawrych Ruda natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Po przyjeździe na miejsce, mundurowi zastali kierowcę toyoty, przysypiającego na kierownicy. Badanie alkomatem wykazało, że 64 letni kierujący miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Również w piątek, na ulicy Utrata w Suwałkach, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który przekroczył prędkość. Badanie wykazało, że 63 latek kierował volvo mając prawie 0,9 promila alkoholu w organizmie. Chwilę później mundurowi zatrzymali w Brodzie Starym kierującego bmw, który spowodował kolizję. Podczas czynności okazało się, że kierujący jest pijany. Badanie wykazało prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie 24 letniego mężczyzny. Również w piątek w miejscowości Jemieliste policjanci z Posterunku Policji w Filipowie zatrzymali kierującego passatem. Badanie wykazało, że 34 latek ma ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że kierujący ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

Natomiast w sobotę policjanci ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących. Badanie wykazało, że 24 latek kierujący volkswagenem ma ponad 2,1 promila alkoholu w organizmie. Z kolei od kierującej oplem, która przekroczyła dopuszczalną prędkość, policjanci wyczuli silna woń alkoholu. Kobiecie pobrano krew do badania.

W niedzielę po godzinie 22.00, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym w Krzywym. Na miejsce skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Tam mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący passatem pozostawił pojazd wraz z pasażerami i oddalił się. Mundurowi szybko odnaleźli kierującego w pobliskim lesie. Okazało się, że 57 latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie nietrzeźwi kierujący odpowiedzą przed sądem.

Pamiętajmy, że pijany kierowca na drodze jest bardzo poważnym zagrożeniem. Wystarczy nieraz krótki telefoniczny sygnał dany Policji, by funkcjonariusze podjęli natychmiastowe działania i wyeliminowali z ruchu drogowego potencjalnego sprawcę wypadku. Jeden telefon pod numer alarmowy 112 może uratować czyjeś życie i zdrowie.