Kolejni nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Kolejni nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu

Data publikacji 02.11.2020

Suwalscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych 3 nietrzeźwych kierowców. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pomimo licznych apeli nadal część kierowców wsiada za kierownicę po alkoholu. Tylko podczas minionego weekendu, na terenie powiatu suwalskiego, policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie".

Pierwszy z nich wpadł w ręce mundurowych w nocy z piątku na sobotę. Policjanci z suwalskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego golfem w miejscowości Wychodne. Badanie stanu trzeźwości 50 latka, siedzącego za kierownicą, wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Kolejny nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję w sobotę przed godziną 17, w Suwałkach na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Sejneńskiej. 44 latek, siedzący za kierownicą passata, wykonując manewr skrętu w prawo, w ulicę 1 Maja nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdem go poprzedzającym i najechał na tył volvo. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się również 26 letni kierowca innego passata. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj po godzinie 10 przez policjantów z Posterunku Policji w Filipowie i Bakałarzewie, w miejscowości Słupie. Podczas kontroli auta okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i nigdy ich nie posiadał, a badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w jego organizmie.

Wszyscy kierowcy, którzy posiadali uprawnienia do kierowania, stracili je.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.