Suwalski policjant siedmiokrotnym mistrzem Polski

Data publikacji 08.12.2014

Daniel Grabowski wywalczyłsiódmy raz z rzędu złoto w kategorii seniorów + 120 kg na MistrzostwachPolski Seniorów i Seniorek w Trójboju Siłowym. Zawody odbyły się w minionyweekend w Pieńsku (woj. dolnośląskie).

Sierż.Daniel Grabowski z Wydziału Patrolowo Interwencyjnego suwalskiej Policji,  po raz siódmy z rzędu, wywalczył złoty medalw kat. seniorów +120 kg, z wynikami 385 kg w przysiadzie, 255 kg w wyciskaniuleżąc, 320 kg w martwym ciągu,  uzyskującłącznie w trójboju siłowym 960 kg. Tym razem Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek wTrójboju Siłowym odbyły się w Pieńsku. Napoczątku listopada b.r. sierż. Daniel Grabowski,  w Aurora/Denver Colorado U.S.A., naMistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym, w kat wagowej do 120 kg, wywalczyłzłoty medal w przysiadzie. W U.S.A. nasz mistrz dźwignął 415 kg w przysiadzie,275 kg w wyciskaniu leżąc, 350 kg w Martwym Ciągu.Wpodejściu na rekord świata w przysiadzie- 430 kg uplasował się na piątymmiejscu. Był to jego pierwszy start w nowej kategorii wagowej. Polska drużynowozajęła wówczas trzecie miejsce. Sierż. Daniel Grabowski ma na swoim koncieliczne tytuły międzynarodowe.

W 2010 r. - Mistrz Świata i Europy w TrójbojuSiłowym. Jest pierwszym Polakiem w historii, który przekroczył granicę 400 kg wpojedyńczym boju. Od wielu lat najsilniejszy trójboista w naszym kraju iczłonek kadry narodowej w tej dyscyplinie.