KMP Suwałki

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważna informacja

Ruch drogowy

  1. Hulajnogi elektryczne - obowiązujące przepisy

    Przepisy jasno określają zasady użytkowania hulajnóg, a także wskazują szereg praw i obowiązków, do których muszą stosować się zarówno ich użytkownicy, jak również inni uczestnicy ruchu drogowego.

  2. „EkoWidoczny – EkoBezpieczny”

    Suwalscy policjanci ruchu drogowego dbają o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Rozdają elementy odblaskowe na wyznaczonych trasach w autobusach PKS NOVA. To właśnie między innymi przyniesione do komendy odblaski trafiają do mieszkańców naszego regionu.

  3. Policyjne nocne kontrole

    Podczas nocnych kontroli pojazdów, policjanci ujawnili 71 wykroczeń. W 48 przypadkach kontrole zakończyły się mandatami a w 16 pouczeniami. W 7 przypadkach o wysokości kary zadecyduje sąd. Jeden z kierowców stracił prawo jazdy za przekroczony limit punktów karnych, a 8 dowody rejestracyjne w związku ze złym stanem technicznym pojazdów.

  4. Hulajnogi elektryczne - obowiązujące przepisy

    Przepisy jasno określają zasady użytkowania hulajnóg, a także wskazują szereg praw i obowiązków, do których muszą stosować się zarówno ich użytkownicy, jak również inni uczestnicy ruchu drogowego.

  5. BEZPIECZNY ROWERZYSTA

    Rower, to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, a jazda na nim sprzyja poprawie naszej tężyzny fizycznej. Aby jednak jazda na nim była bezpieczna, należy pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg przez rowerzystów, a także jego obowiązkowym wyposażeniu.

  6. HULAJNOGI ELEKTRYCZNE – Policjanci przypominają podstawowe przepisy i zasady użytkowania

    Hulajnogi elektryczne zyskały ogromną popularność w miastach, stając się wygodnym środkiem transportu. Jednak, aby poruszać się nimi zgodnie z prawem, należy przestrzegać określonych przepisów. Użytkownicy hulajnóg mają obowiązek stosować się do zasad ruchu drogowego. Naruszenie przepisów może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych. Przypominamy o podstawowych zasadach, które każdy użytkownik hulajnogi elektrycznej musi znać.

Najczęściej czytane

  1. Niebezpieczny wypadek z udziałem hulajnogi elektrycznej

    Nastolatek został ranny w wypadku na hulajnodze elektrycznej. Chłopcy we dwóch jechali na hulajnodze. Według wstępnych ustaleń do zdarzenia przyczyniła się nadmierna prędkość. Chłopcy nie mieli kasków ochronnych.

  2. Złodzieje paliwa w rękach policjantów

    30 i 35-latek z Suwałk byli przekonani, że kominiarki zasłaniające twarz i "lewe" tablice rejestracyjne zapewnią im bezkarność. Bardzo się jednak mylili. Mężczyźni zostali ustaleni i zatrzymani przez suwalskich kryminalnych. Na swoim koncie mają kradzieże paliwa ze stacji benzynowych i maszyn drogowych. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

  3. 100 lat kobiet w Policji

    Równo 100 lat temu – 26 lutego 1925 roku postała w naszym kraju Policja Kobieca, dlatego dzisiejsza data jest szczególna dla kobiet pełniących służbę w policyjnym mundurze. I choć początkowo formacja kobieca liczyła zaledwie 30 pań, nikt nie przypuszczał, że 100 lat później będzie liczyć blisko 20 tysięcy funkcjonariuszek. W suwalskiej komendzie służbę pełnią 44 policjantki, najwyższe stanowisko kierownicze zajmuje również kobieta.  Obecnie coraz więcej kobiet zakłada w Polsce policyjny mundur. Policjantki świetnie wywiązują się ze swoich obowiązków służbowych i osiągają liczne sukcesy w pracy zawodowej.

  4. Ukradł psa, nękał byłą partnerę i przyjechał do komendy pijany

    Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 45 - latkowi, który włamał się do mieszkania swojej byłej partnerki i ukradł psa, biżuterię, perfumy i narzędzia o łącznej wartości 3 tysięcy złotych. Śledczy ustalili także, że mężczyzna nękał kobietę, a do komendy przyjechał pijany. W Prokuraturze Rejonowej w Suwałkach usłyszał już zarzuty dotyczące nękania, kradzieży z włamaniem oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

  5. OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIEROWCY HULAJNOGI

    Suwalczanie po raz kolejny uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 51-latek został przekazany policjantom. Okazało się, że kierujący hulajnogą elektroniczną miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowanie hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości jest niebezpieczne i zabronione. To wykroczenie, za które kara grzywny wynosi nie mniej niż 2500 zł.

Powrót na górę strony