KMP Suwałki

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważna informacja

Fundacja
e-uslugi
JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU
Na Drodze Patrz i Słuchaj
Mapa zagrożeń
Odblaski
Dając mi pieniądze uczysz mnie żebractwa
Dopalacze
Dopalacze.
Przemoc w rodzinie
112
Kieruj się rozsądkiem
Moja Komenda
STOP Agresji Drogowej
Niebieska linia
Dzielnicowy bliżej nas
Komunikacja z osobami z dysfunkcją słuchu
116111
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
przemoc
Zagrożenia zimowe
Linia Nadzieja
Zielona strefa

Ruch drogowy

 1. Bezpieczne wyjazdy na ferie z suwalskimi policjantami

  W trosce o bezpieczne wyjazdy na zimowy wypoczynek, w miniony weekend, policjanci na terenie całego powiatu suwalskiego prowadzili wzmożone działania kontrolne. Szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie przez kierowców dozwolonych limitów prędkości oraz trzeźwość. Okazało się, że dwóch kierowców zdecydowała się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie”. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Mundurowych nie zabrakło również w rejonach dworców, gdzie czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących pociągami i autobusami.

 2. 40-latek przerwał dalszą jazdę pijanemu kierowcy

  40-latek przerwał dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Badanie alkomatem wykazało, że 60-latek miał niemal półtora promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 3. Bezpieczne ferie 2023 w ruchu drogowym

  Rozpoczęły się ferie zimowe będące dla dzieci i młodzieży czasem odpoczynku. W okresie od 16 stycznia do 26 lutego br. należy spodziewać się na drogach zwiększonego ruchu pojazdów związanego z wyjazdami. 13 grudnia br. podczas briefingu na warszawskim Torwarze o bezpieczeństwie w trakcie ferii zimowych rozmawiali Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka i przedstawiciel Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji nadkom. Robert Opas.

 4. Myśl Trzeźwo

  Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis S.A. - operatorem komunikatora Yanosik, od 30 grudnia 2022 r. do 15 stycznia 2023 r. będzie prowadziło akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Myśl Trzeźwo”. Termin działań został nieprzypadkowo wybrany w okresie Sylwestra i karnawału, albowiem będzie to czas spotkań towarzyskich, podczas których spożywany jest alkohol.

 5. Pijany kierowca wpadł, bo jechał z niepodświetloną tablicą rejestracyjną

  Suwalscy policjanci zatrzymali do kontroli audi, które miało niesprawne oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Okazało się, że siedzący za kierownicą mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości 28-latka wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec Suwałk za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

 6. Traktorzysta z blisko dwoma promilami przyjechał do sklepu po skrzynkę piwa

  Policjanci z Suwałk zatrzymali nietrzeźwego traktorzystę. 51-latek, mając blisko dwa promile, przyjechał do sklepu po skrzynkę piwa. Jak się okazało, kierowca nie posiadał też uprawnień do kierowania, natomiast jego ciągnik nie miał aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia.

PAT
Przyjazna policja
Policjant, który mi pomógł
Telefon bezpieczeństwa
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

Najczęściej czytane

 1. Kradła w kościołach. Została zatrzymana.

  Policjanci zatrzymali 24-latkę, która okradła w kościele dwie mieszkanki powiatu suwalskiego. W obu przypadkach kobieta wykorzystała moment, kiedy pokrzywdzone poszły do komunii świętej i pozostawiły swoje torebki. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 1200 złotych. Zatrzymana usłyszała już dwa zarzuty kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 2. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" w Szelmencie

  Suwalscy policjanci dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i odwiedzających ich region turystów. Także na trasach narciarskich. W związku z feriami mundurowi przygotowali miłośnikom zimowych sportów wiele atrakcji, w tym zawody narciarskie dla najmłodszych. Zainteresowani mieli też okazję zobaczyć pokaz tresury i posłuszeństwa psa służbowego, a także uczestniczyć w licznych konkursach profilaktycznych.

 3. Zapraszamy na Turniej Strzelecki o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach

  W drugim tygodniu ferii zimowych suwalska Policja zaprasza młodzież ze szkół ponadpodstawowych do udziału w Turnieju Strzeleckim. To już 12. edycja tego przedsięwzięcia, które od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

 4. 35-latka nie dostała zamówionych jajek z niespodzianką i straciła ponad 1750 złotych

  To już kolejne oszustwo na jednym z portali aukcyjnych. Tym razem ofiarą przestępców padła 35-latka, która miała otrzymać pięć darmowych palet jajek z niespodzianką. Kobieta kliknęła w przesłany link, a następnie nieświadomie udostępniła oszustom swój login i hasło do bankowości elektronicznej. Nie otrzymała przesyłki, a z jej konta zniknęło ponad 1750 złotych.

 5. Zapraszamy na Slalom Gigant z mundurem

  Suwalscy policjanci zapraszają na stoki Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szelmencie. W najbliższy piątek zaKręci Nas tam Bezpieczeństwo. W programie między innymi ,,Slalom Gigant dla najmłodszych", pokaz tresury psów służbowych oraz różne konkursy, mnóstwo śmiechu i zabawy.

Powrót na górę strony