KMP Suwałki

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważna informacja

Ruch drogowy

 1. 33-latka w rowie z blisko 4 promilami

  Suwalscy policjanci zatrzymali 33-latkę, który wjechała do rowu audi. Okazało się kobieta była kompletnie pijana. Przed ucieczką z miejsca powstrzymali ją świadkowie. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 2. Podsumowanie wakacji 2023 r. na polskich drogach

  Coroczny okres wakacyjny jest intensywnym czasem pracy dla policjantów pionu ruchu drogowego. Każdego dnia w celu zwiększenia bezpieczeństwa kierowców na drogi wyjeżdżało ich około kilku tysięcy. Policjanci ruchu drogowego w całym kraju podczas okresu wakacyjnego byli zaangażowani również w zapewnienie porządku na drogach. Głównym celem ich działań było ograniczenie liczby wypadków i kolizji.

 3. W recydywie przekroczył prędkość, dostał wysoki mandat i punkty karne

  Policjanci zatrzymali prawo jazdy 57- latkowi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. Kierujący oplem jechał o 53 kilometry na godzinę za szybko. Za popełnione wykroczenie w warunkach ,,recydywy’’ został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 złotych, 13 punktami karnymi i stracił prawo jazdy.

 4. Jechał 185 km/h i nie ma zamiaru stosować się do przepisów

  Tym razem kierowca audi wpadł w oko kamery radiowozu policjantów z suwalskiej drogówki. Na nagraniu widać, jak jedzie na ekspresówce 185 kilometrów na godzinę, lekceważąc przy tym przepisy. Okazało się, że za kierownicą siedział 67-latek poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez władze Niemiec.

 5. "Długi weekend" na drogach

  Przed nami kolejny w tym roku „długi weekend”. Nadarzająca się okazja na weekendowy relaks spowoduje, że wielu z nas wyruszy w trasę.

 6. Policyjne działania „PRĘDKOŚĆ”

  Dziś Policja prowadzi działania pn. „Prędkość”, koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Akcja kontrolno-prewencyjna ma charakter międzynarodowy, co oznacza, że kontroli możemy spodziewać się również w wielu innych krajach.

Najczęściej czytane

 1. Kurier przewożący migrantów zatrzymany

  Do 8 lat pozbawiania wolności grozi 26-letniemu obywatelowi Łotwy. Mężczyzna został zatrzymany w Budzisku przez mundurowych z bydgoskiego oddziału prewencji. W samochodzie, którym jechał wiózł obywateli Syrii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę.

 2. Podejrzany chciał uciec ale... skończyło mu się paliwo

  Policjanci zatrzymali podejrzanego o krótkotrwałe użycie pojazdu. Mężczyzna wykorzystał pozostawione w busie kluczyki i odjechał z parkingu. Kiedy skończyło się paliwo, porzucił auto zabierając z niego elektronarzędzia a zostawiając dokument. 30-latek usłyszał zarzuty zaboru pojazdu oraz kradzieży. Obu tych zdarzeń dopuścił się w warunkach recydywy.

 3. Policjanci odnaleźli zaginionego grzybiarza

  Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 70-latka, który wyszedł na grzyby i stracił orientację w terenie. Mężczyzny szukali policjanci z Suwałk. Już po godzinie od zgłoszenia mundurowi odnaleźli mężczyznę w lesie w gminie Raczki. Senior na szczęście nie potrzebował opieki medycznej i trafił pod opiekę bliskich.

 4. Z PROMILAMI ZA KIEROWNICĄ SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ

  35-letni mężczyzna, kierując osobówką z przyczepką, najechał na tył stojącego auta. Jak się okazało, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i kierował pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

 5. Poszukiwany ukrywał się w szafie, a jego znajomy miał narkotyki

  Suwalscy policjanci zatrzymali poszukiwanego 37-latka. Mężczyzna ukrywał się, ponieważ nie chciał stawić się do aresztu. Został zatrzymany w mieszkaniu kolegi, gdzie w jednym z pokoi ukrył się w szafie. Dodatkowo jego znajomy posiadał narkotyki.

Powrót na górę strony