Informacje

Wielkanoc 2019- podsumowanie

Data publikacji 23.04.2019

Suwalscy policjanci, jak co roku w trakcie świąt, czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Przez 4 dni przeprowadzili ponad 1000 kontroli trzeźwości oraz 300 kontroli pojazdów.

Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących przez Suwalszczyznę czuwali policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj, kontrolowali kierowców. Funkcjonariusze zbadali na zawartość alkoholu ponad 1 000 kierowców. Z tej liczby tylko jeden okazał się nietrzeźwy. Oprócz stanu trzeźwości policjanci zwracali uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz czy przewożą dzieci w fotelikach. Mundurowi sprawdzali także prędkość z jaką przemieszczały się pojazdy. Ujawnili 83 kierujących, którzy złamali przepisy w tym zakresie.

Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych oraz na głównych ciągach komunikacyjnych, przebiegających przez Suwalszczyznę.

Od piątku, do świątecznego poniedziałku, doszło do jednego wypadku drogowego, w którym jedna osoba została ranna. Wypadek był w piątek tuż po 14 w Suwałkach przy ulicy Noniewicza. 35-letnia kierująca Citroenem potraciła kierującą rowerem. W wyniku zdarzenia 61-latka z obrażeniami trafiła do szpitala.

Policyjna akcja "Bezpieczny weekend – Wielkanoc" rozpoczęła się o 6 rano w piątek 19 kwietnia, a zakończyła w nocy, w świąteczny poniedziałek.

 

Powrót na górę strony