WSIADŁ ZA KIEROWNICĘ MAJĄC 2,5 PROMILA I ZAKAZ
Suwalscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 34-latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Suwalscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej Opla. W trakcie rozmowy z kierowcą mundurowi wyczuli alkohol. Okazało się, że 34-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że kierował pomimo zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec Suwałk odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości pomimo orzeczonego zakazu do kierowania pojazdami kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.