Bezpieczne wakacje z policjantami
Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem suwalskich policjantów. Dlatego też mundurowi regularnie spotykają się z uczestnikami kolonii, festynów czy też obozów znajdujących się na terenie naszego powiatu. Wszystko po to, aby przypomnieć podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w lesie czy na wsi.
Suwalscy policjanci spotkali się z dziećmi i młodzieżą w Szelmencie. W trakcie spotkania mundurowi rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Główną uwagę przywiązywali jednak do rozsądnego korzystania z akwenów. Policjanci podkreślali, że woda to żywioł, z którym nie można się mierzyć. Policjanci w trakcie spotkania przypominali również, że bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych, od tego jakie podejmujemy decyzje. Jednocześnie podkreślając, że powinny być one rozsądne i przemyślane.