Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

4 nowe radiowozy w suwalskiej komendzie

Data publikacji 09.01.2017

Dzisiaj na placu Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie policjantom 5 radiowozów. 4 z nich zasiliły flotę Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, a jeden trafił do Komendy Powiatowej Policji w Sejnach. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Sekretarz Stanu w MSWiA Pan Jarosław Zieliński. Nowe policyjne auta zostały zakupione ze środków budżetowych Policji.

Dzisiaj w Suwałkach odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie do służby nowych radiowozów. 4 z nich zasiliły flotę Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, a jeden trafił do Komendy Powiatowej Policji w Sejnach. Uroczystość odbyła się z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Jarosława Zielińskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku Pana nadinspektora Daniela Kołnierowicza, Zastępcy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzeja Sobolewskiego, Zastępcy Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Andrzeja Stasiulewicza, kapelana suwalskiej Policji Księdza Prałata mjr Krzysztofa Kaczyńskiego, policjantów z suwalskiej jednostki, przedstawicieli służb mundurowych, lokalnych samorządów oraz mediów.

Spotkanie rozpoczął, kierujący suwalską Policją, Pan podinspektor Jacek Tarnowski, który przywitał wszystkich zebranych.

Następnie Sekretarz Stanu w MSWiA Pan Jarosław Zieliński oraz Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz oficjalnie przekazali policjantom kluczyki do 5 pojazdów służbowych, w tym 4 radiowozów oznakowanych i 1 nieoznakowanego. Nowe policyjne auta zostały zakupione ze środków budżetowych Policji. Komenda Główna Policji wydatkowała na ten cel kwotę ponad 523 tys. zł. Tabor Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach wzbogacił się o vw T- 6 (wyposażonego w silnik benzynowy 2.0 i mocy 150 KM), skodę yeti (1,4 Pb, 125 KM), kia ceed (1,6 Pb, 125 KM), opla astrę (1.4 Pb, 140 KM), a do KPP Sejny trafił vw T- 6.

W dalszej kolejności kapelan suwalskiej Policji Ksiądz Prałat mjr Krzysztof Kaczyński poświecił nowe radiowozy.

Następnie zgromadzeni wysłuchali wystąpienia Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Jarosława Zielińskiego, który podziękował suwalskim policjantom za ich efektywną służbę oraz omówił modernizację służb mundurowych w najbliższych latach.

W dalszej części uroczystości głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan nadinspektor Daniel Kołnierowicz. Szef podlaskich policjantów zauważył, że systematyczna modernizacja floty policyjnej poprawia warunki służby funkcjonariuszy, a to z pewnością przekłada się na zwiększenie skuteczności działań oraz wzmacnia poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Na koniec swego wystąpienia Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku podziękował suwalskim funkcjonariuszom za efektywność ich służby oraz zauważalny wzrost wykrywalności liczby przestępstw.


 

Powrót na górę strony