Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Dzień odblasków 2017" w Suwałkach

Data publikacji 07.12.2017

Wczoraj na terenie całego kraju, po raz kolejny, przeprowadzony został „Dzień Odblasków”. Do ogólnopolskich działań włączyli się także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego suwalskiej komendy Policji, którzy sukcesywnie propagują bezpieczeństwo na drogach naszego miasta i powiatu.

6 grudnia w całej Polsce obchodzony był, kolejny już raz, Dzień Odblasków. Celem projektu jest jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, jak to regulują przepisy, ale również w obszarze zabudowanym, na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie „Dzień Odblasków” organizowany jest co roku.

Policjanci z suwalskiegj drogówki każdorazowo włączają się we wszelkie działania poprawiające bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wczoraj w ramach "Dnia Odblasków 2017" mundurowi w trakcie kontroli drogowych, zachęcali uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych. Wręczali odblaski mieszkańcom Suwałk i powiatu suwalskiego, uświadamiając jednocześnie, jak ważnym elementem bezpieczeństwa jest ten mały element umieszczony na wierzchnim ubraniu. 

Nośmy odblaski, bo mogą uratować życie!

Powrót na górę strony