Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanych o szereg włamań i kradzieży

Data publikacji 23.01.2018

Suwalscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o szereg włamań i kradzieży na terenie miasta. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, do których przyznali się. Decyzją sądu 33 i 30-latek najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

Od września ubiegłego roku do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach zaczęły wpływać zgłoszenia dotyczące kradzieży m.in. pieniędzy, dokumentów oraz elektronarzędzi pozostawionych w samochodach zaparkowanych na terenie miasta, które nie były właściwie zabezpieczone. Łupem złodziei były również karty bankomatowe za pomocą których przestępcy dokonywali transakcji płatniczych. W sumie wartość skradzionych przedmiotów została oszacowana na ponad 12 tysięcy złotych. Suwalscy mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Dzięki wnikliwej i intensywnej pracy policjantów z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz współpracujących z nimi kryminalnych, w miniony piątek zatrzymano trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie tych przestępstw.

W chwili ich zatrzymania 30-latek kolejny raz usiłował posłużyć się skradzioną kartą bankomatową próbując dokonać transakcji płatniczej. Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą udaremnili dokonanie kolejnego przestępstwa. Ponadto, przy jego 33-letnim wspólniku mundurowi ujawnili i zabezpieczyli torebkę z białą substancją o wadze ponad 2 gramów. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina. W mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny zabezpieczono również prawie 0,7 grama tej substancji. W toku prowadzonych czynności dochodzeniowcy z suwalskiej jednostki Policji odzyskali znaczną część utraconego mienia. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Sąd zastosował wobec 33-latka oraz 30-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu na 2 miesiące, a wobec ich 38-letniego kompana - dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd. Sprawa może mieć charakter rozwojowy.


 

 

 


 

Powrót na górę strony