Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs ,,Prosto ze szkoły"

Data publikacji 30.10.2018

Konkurs filmowy „Prosto ze szkoły” - rozstrzygnięty. Na uroczystej gali odbyło się wręczenie nagród i dyplomów autorom zwycięskich prac oraz ich opiekunom. Wszystkim laureatom gratulujemy!

Uroczysta gala IX edycji konkursu filmowego ,,Prosto ze szkoły" odbyła się dzisiaj o godzinie 9.30 w Cinema Lumiere w Suwałkach. Celem konkursu jest m.in. kreowanie pozytywnych wzorców społecznych, promowanie zdrowego stylu życia wolnego od środków uzależniających oraz propagowanie zasad bezpiecznych zachowań.

„Prosto ze szkoły”, to nie tylko konkurs na projekt filmowy o tematyce prewencyjnej, ale też długofalowa akcja edukacyjna funkcjonująca w przestrzeni publicznej w kolejnych latach i gwarancja dotarcia do uczniów.

Innowacją jest zaangażowanie młodych ludzi do podjęcia tematów trudnych i drażliwych poprzez pryzmat zastosowania do tego technik i narzędzi, które stanowią nieodłączny element ich codziennego życia: telefonu komórkowego, kamery, aparatu czy komputera.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy przygotowali materiał filmowy, przedstawiający sytuację w obszarze bezpieczeństwa, uzupełnionego odpowiednim hasłem lub poradą. Komisja konkursowa, zgodnie z regulaminem, oceniała filmy pod względem realizacji założonych celów, walorów profilaktycznych i edukacyjnych oraz sposobu przekazania treści, oryginalności pomysłu i waloru artystycznego, a także jakości materiału filmowego. Młodzież zmobilizowała się i po raz kolejny nas nie zawiodła. Wszystkie filmy były niezwykle interesujące. Wszyscy jego uczestnicy wykazali się inwencją i kreatywnością, za co otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najlepszym wręczono nagrody ufundowane z budżetu Miasta Suwałk, Starostwa Suwalskiego, Urzędu Gminy w Suwałkach oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Suwałkach.

 

Laureaci  IX edycji konkursu „Prosto ze szkoły”

Szkoła podstawowa

I miejsce:

Szkoła Podstawowa w Płocicznie-Tartak

Film pt. Na drodze nie jesteś sam. 

II miejsce:

Szkoła Podstawowa nr 2 w Suwałkach

Film pt. Uzależnienia? To zagrożenia!

III miejsce:

Szkoła Podstawowa nr 2 w Suwałkach

Film: Bezpieczeństwo!

 

W kategorii „gimnazjum”

I miejsce:

Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach

Film: Narkotyki-czyhające niebezpieczeństwo.

II miejsce:

Gimnazjum nr 1 w Suwałkach

Film: Hej! Ty! 

III miejsce:

Gimnazjum nr 1 w Suwałkach

Film: Media vs (kontra) rozsądek.

 

W kategorii  „szkoła ponadgimnazjalna”.

I miejsce

Zespół Szkół w Dowspudzie

Film: Uzależnienie to zagrożenie

 

Powrót na górę strony