Rozmawiali o bezpieczeństwie w Suwałkach
W Państwowej Szkole Muzycznej I i II Stopnia w Suwałkach odbyła się kolejna już debata społeczna, dotycząca bezpieczeństwa. Tym razem funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, w ramach zacieśniania współpracy ze społecznością lokalną, przybliżyli zebranym aspekty prawne, medyczne i psychologiczne, dotyczące nowych substancji psychoaktywnych. Omówili także funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, program „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikację „Moja Komenda”.
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach spotkali się wczoraj z mieszkańcami Suwałk i powiatu suwalskiego, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Debata poświęcona była głównie aspektom prawnym, medycznym i psychologicznym, dotyczącym nowych substancji psychoaktywnych, ale nie tylko.
Na wstępie, Komendant Miejski Policji w Suwałkach inspektor Adam Miezianko, przedstawił skalę zagrożenia na obszarze miasta Suwałk i powiatu suwalskiego. Następnie przypomniał uczestnikom debaty zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Omówił też założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz zachęcał do korzystania z aplikacji „Moja Komenda”.
W dalszej części spotkania głos zabrali zaproszeni przedstawiciele instytucji, działających na rzecz bezpieczeństwa oraz mieszkańcy miasta Suwałki i powiatu suwalskiego.
Pan Leszek Pazio- Ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Suwałkach omówił środki psychoaktywne i ich wpływ na organizm. Przepisy prawne, regulujące problematykę wytwarzania i wprowadzania do obrotu środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych przestawiła Pani Magdalena Masłowska- przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach. Kolejny z prelegentów, podinspektor Anna Magdalena Czokajło z Sekcji Psychologów KWP w Białymstoku, omówiła aspekty psychologiczne używania substancji psychoaktywnych.
W części dotyczącej dyskusji, głos zabrali przybyli na spotkanie mieszkańcy miasta i powiatu. Zgodnie przyznali, że tego typu spotkania przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu. Byli żywo zainteresowani działaniem i funkcjonowaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Na zakończenie debaty uczestnicy otrzymali do wypełnienia ankiety, związane z oceną pracy Policji, poczuciem bezpieczeństwa i zagrożeniami w okolicy miejsca zamieszkania.
Spotkanie było też doskonałą okazją do tego, aby wszystkim zainteresowanym udzielić informacji na temat służby w Policji.
Tego typu spotkania z mieszkańcami będą kontynuowane.