Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni wodniacy pomogli turystom

Data publikacji 28.06.2020

Policyjni wodniacy, patrolując jezioro Wigry, pomogli turystom z Białegostoku, których zaskoczyły trudne warunki atmosferyczne na wodzie. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji policjantów 51-latka i 47-latek bezpiecznie trafili na brzeg.

Od początku maja wodniacy z suwalskiej komendy Policji dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. O tym jak bardzo ich obecność jest potrzebna przekonali się turyści z Białegostoku.

Wczoraj, tuż przed godziną 14, kiedy na jeziorze Wigry rozszalała się burza, mundurowi zauważyli dwie osoby stojące w trzcinowisku, w pobliżu Wyspy Krowa. Policjanci natychmiast podpłynęli do nich swoją łodzią, aby udzielić pomocy. Mężczyzna z kobietą zostali zaskoczeni przez nawałnicę, gdy płynęli łodzią wiosłową. Próbowali wrócić do brzegu, jednak po pokonaniu kilkudziesięciu metrów, pod silny wiatr i napierającą na nich falę, zostali zniesieni w trzcinowisko, z którego nie byli w stanie się wydostać. 51-latka i 47-latek byli zmarznięci, przemoczeni i zdezorientowani. W związku z tą sytuacją policjanci przywiązali ich łódź do łodzi policyjnej, a następnie bezpiecznie przetransportowali kobietę i mężczyznę na brzeg.

Policjanci apelują o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą i sprawdzanie prognozy pogody przed wypłynięciem. 

  • Policjant ze sterami łodzi służbowej
  • Policjant za sterami policyjnej łodzi
  • Uratowani turyści, holowani przez policjantów

Opis filmu: Na początku pojawiają się napisy na których czytamy, że ważna dla bezpieczeństwa jest służba pełnio0na na wodzie przez suwalskich policjantów. Następnie pojawia się obraz z policyjnej łodzi, która płynie podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Następnie pojawia się zdjęcie jak holowana jest łódka, następnie widać policjantów, którzy uczestniczyli w akcji ratunkowej. Film kończy się napisem komenda miejska policji w Suwałkach.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 47.01 MB)

Powrót na górę strony