Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

SUWALSCY "WODNIACY" POMOGLI WINDSURFEROWI

Data publikacji 11.07.2020

Suwalscy "wodniacy", pełniący służbę na Jeziorze Wigry pomogli windsurferowi. Młodego mieszkańca Wrocławia zaskoczyła nagła zmiana pogody i nie był w stanie sam dopłynąć do brzegu. Policjanci bezpiecznie przetransportowali mężczyznę na ląd.

Wczoraj po 13, suwalscy policjanci z patrolu wodnego, płynący na Jeziorze Wigry, zauważyli windsurfera, wzywającego pomocy. "Wodniacy" natychmiast ruszyli w jego kierunku. Okazało się, że młodego mężczyznę zaskoczyła nagła zmiana pogody - silny wiatr, opady deszczu i wysoka fala. Wychłodzony nastolatek przyznał się, że jest początkującym windsurferem, stracił orientację i nie jest w stanie sam dopłynąć do brzegu. Policjanci wezwali do pomocy patrol suwalskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i wspólnie bezpiecznie przetransportowali na brzeg mężczyznę, jego deskę i żagiel.

Opis filmu: Film rozpoczyna się czarnym napisem suwalscy wodniacy pomogli windsurferowi na fioletowym tle. Następnie widać jak policjanci pełnią służbę na policyjnych łodziach. Policjant obserwuje otoczenie przez lornetkę. Potem pojawiają się zdjęcia. Na pierwszym widać w oddali na jeziorze mężczyznę schylającego się w kierunku wody. Jest on na desce. Następnie policjant trzyma urządzenie do sprawdzania danych. Jest on na policyjnej łódce. Ostatnie zdjęcie to chłopiec na policyjnej łódce trzymający kciuk w górze. Film kończy się napisem Komenda Miejska Policji w Suwałkach.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.28 MB)

Powrót na górę strony