Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon może uratować komuś życie!

Data publikacji 14.01.2021

Suwalscy policjanci codziennie pomagają osobom, które są narażone na wychłodzenie organizmu. Systematycznie monitorują miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne, samotne czy nadużywające alkoholu. Sprawdzają również każdą informację o osobie potrzebującej pomocy, zgłoszoną na numer alarmowy lub zaznaczoną na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon może uratować komuś życie!

Prognozy meteorologiczne na najbliższe dni dla naszego regionu przewidują duże spadki temperatury, nawet poniżej 20 stopni C. To wyjątkowo trudny czas dla osób samotnych, bezdomnych, nieporadnych życiowo, czy nadużywających alkoholu. W związku z tym suwalscy policjanci w najbliższych dniach, w sposób szczególny, będą zwracać uwagę na te osoby. Już od jesieni, mundurowi, również w ramach wspólnych patroli z funkcjonariuszami innych służb, sprawdzają miejsca pobytu osób narażonych na wychłodzenie. Kontrolują pustostany, ogródki działkowe, wiaty śmietnikowe, czy też klatki schodowe i piwnice. Codziennie pomagają osobom, które są w potrzebie.

W pierwszych dniach roku telefon przechodnia na numer alarmowy 112, z informacją o osobie leżącej w zaroślach na Osiedlu Północ, uratował życie 60-latkowi. Okazało się, że mężczyzna był tak wychłodzony, że nie było z nim kontaktu. Suwalscy policjanci natychmiast przykryli leżącego kocami i do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia cały czas monitorowali jego funkcje życiowe. Dzięki właściwej postawie przechodnia i szybkiej reakcji mundurowych 60-latek w porę trafił pod opiekę lekarzy.

Apelujemy, by nie pozostawać obojętnym na osoby, które potrzebują pomocy. Pamiętajmy także o samotnych sąsiadach i znajomych. Jeśli widzimy osobę potrzebującą, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy i powiadomić o tym funkcjonariuszy. Reagujmy! Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon pod numer 112 może uratować życie.

Przypominamy, że o miejscu przebywania osoby bezdomnej możemy powiadomić Policję korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Miejsce to wskazujemy na mapie wybierając zakładkę "osoba bezdomna wymagająca pomocy". Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Policjanci sprawdzą każdą informację.


 

  • Policjant sprawdza drzwi do pustostanu
  • Dzielnicowy sprawdza pustostan
  • Policjant sprawdza wiatę śmietnikową
  • Policjanci sprawdzają miejsca przebywania osób narażonych na wychłodzenie
  • Policjanci sprawdzają miejsca przebywania osób narażonych na wychłodzenie
  • trzech policjantów , obok nich mężczyna i radiowóz, w tle budynek
Powrót na górę strony