Z 2 promilami i na zakazie - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Z 2 promilami i na zakazie

Data publikacji 30.04.2021

Policjanci z Posterunku Policji zatrzymali w Raczkach nietrzeźwego motorowerzystę. Badanie alkomatem wykazało u 46-latka ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Raczek i Bakałarzewa, wczoraj po godzinie 16, wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. Uwagę mundurowych zwrócił motorowerzysta bez kasku ochronnego, jadacy jednośladem bez tablicy rejestracyjnej. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej w Raczkach. W trakcie rozmowy mundurowi wyczuli od 46-latka woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, wyszło na jaw, że 46- latek ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do czerwca tego roku, a motorower nie ma obowiązkowego ubezpieczenia. Za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda ,,na podwójnym gazie’’ zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.