Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "NURD"

Data publikacji 13.05.2022

We czwartek suwalscy policjanci włączyli się w ogólnopolskie działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszych i kierujących rowerami, czyli tych uczestników ruchu, którzy są najbardziej zagrożeni w przypadku kontaktu z pojazdem. Przez cały dzień mundurowi ujawnili ponad 150 wykroczeń, które miały wpływ na bezpieczeństwo.

Celem policyjnych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni w przypadku zderzenia. We czwartek, większym niż zwykle nadzorem zostały objęte odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe oraz które mieszkańcy oznaczają na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci ruchu drogowego ujawnili łącznie 154 wykroczenia. 81 wykroczeń popełnili kierujący pojazdami, 56 piesi, 15 rowerzyści, a 2 kierujący hulajnogami elektrycznymi. Najczęstszym przewinieniem popełnionym przez kierowców było przekracznie prędkości i nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejście dla pieszych, natomiast pieszych, przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozsądku na drodze oraz używanie elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również na terenie miasta.

 

  • Policjant ruchu drogowego
  • Policjant ruchu drogowego podczas kontroli kierowcy
  • Policjanci przy przejściu dla pieszych
  • Policjant przy przejściu dla pieszych
  • Policjanci przy radiowozie
  • policjant kontroluje rowerzystę
Powrót na górę strony