Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z posterunku otrzymali alkomat

Data publikacji 15.06.2022

Policjanci z Posterunku w Filipowie otrzymali urządzenie do badania stanu trzeźwości. Dzięki niemu mundurowi będą jeszcze skuteczniejsi w eliminowaniu z ruchu osób, które zdecydowały się usiąść za kierownicą po alkoholu.

Wójt Przerośli przekazał wczoraj na ręce policjantów z Posterunku Policji w Filipowie urządzenie do badania stanu trzeźwości kierujących. Alkomat wykorzystywany będzie w codziennej służbie funkcjonariuszy na terenie gminy Przerośl i Filipów.

Policjanci przypominają: Jeśli alkomat podczas badania wykaże wynik od 0,2‰ do 0,5‰ wówczas kierowca prowadzący samochód znajduje się „w stanie po użyciu alkoholu” i dopuszcza się wykroczenia określonego w art. 87§1 KW. Należy przy tym zwrócić uwagę, że próg trzeźwości to 0,19‰ a wartość 0,2‰ jest już wykroczeniem. Jeśli natomiast alkomat wykaże wynik wyższy niż 0,5‰, wówczas stan kierowcy określany jest jako „nietrzeźwy”, a kierowca, który kieruje pojazdem z takim stężeniem alkoholu dopuszcza się przestępstwa określonego w art. 178§1 KK.


 

Powrót na górę strony