Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

(NIE) TRZEŹWY WEEKEND NA SUWALSZCZYŹNIE

Data publikacji 25.07.2022

Suwalscy policjanci zatrzymali 5 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie okazał się 37-latek, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zasada "Piłeś? Nie jedź!" jest zawsze aktualna. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z suwalskiej drogówki, zatrzymali 5 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie okazał się 37-latek zatrzymany na ulicy Utrata w Suwałkach. Mężczyzna wsiadł za kierownicę audi, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, przewoził dwójkę dzieci. Kolejny z nieodpwiedzialnych kierowców to 35-latek. Mężczyzna, w jednej z miejscowości w gminie Suwałki, zaparkował mercedesem na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych. Następnie cofając uszkodził śmietnik. Badanie alkomatem wykazało, że miał  ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Pozostali trzej nieodpowiedzialni kierowcy mieli od 0,6 do 1,2 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy stracili prawa jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o trzeźwość za kierownicą.Hasło "Piłeś? Nie jedź!" jest zawsze aktualne.
Przypominamy, że w budynku Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach przy ulicy Pułaskiego 26, jest ogólnodostępny alkomat. Każda osoba może bezpłatnie i szybko dokonać takiego sprawdzenia i upewnić się, czy może odpowiedzialnie wsiąść za kierownicę.

Powrót na górę strony