Aktualności

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIEROWCY

Data publikacji 09.08.2022

Suwalczanie po raz kolejny uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 34-latek został przekazany policjantom. Okazało się, że kierowca miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny suwalskiej Policji otrzymał informację o zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Do "obywatelskiego ujęcia" doszło w Suwałkach na osiedlu Północ. Kierowca kia nie był w stanie utrzymać równego toru jazdy i uderzył w inny pojazd oraz słupek przy bloku. Wzbudziło to niepokój mieszkańców, którzy zawiadomili policję. Kiedy pojazd zatrzymał się, świadkowie od razu zareagowali i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Od siedzącego za kierownicą mężczyzny wyczuli woń alkoholu. Przekazali mężczyznę przybyłym na miejsce policjantom. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie 34-latka. Teraz zachowaniem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierowca, to potencjalny sprawca tragedii na drodze. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.


 

Powrót na górę strony